sobota, 6 listopada 2021

Ewa Lipska - PRZESŁANIE

 

"Tak pisać aby nędzarz 
 myślał że pieniądze. 

 A ci co umierają:  
że to urodziny" -4 komentarze:

BBM pisze...

Nie rozumiem. Zakłamywanie świata? Lekarstwo na rzeczywistość?...

donka pisze...

Zakłamywanie świata...... nie. ale lekarstwo na rzeczywistość wielu jest potrzebne i spełnia swoją role. Mnie pomaga. Nie mam talentu poetyckiego, a chciałabym posiadać umiejętność pięknego wyrażenia swoich odczuć, takich nawet jak zwykła rozpacz po utracie bliskiej osoby. Mówi za mnie poeta..... osoba przezywająca to co i ja. nie jestem sama.
Tak samo lekarstwem na rzeczywistość jak to nazywasz jest no. wspólny zachwyt, ucieczka od codzienności, marzenia.... właściwie wszystko. Poczytajmy utwory Jacka Kaczmarskiego sprzed lat 30, Norwida, naszego wieszcza Mickiewicza, Tetmajera, Tuwima, wielkiego poety żydowskiego pochodzenia, który opóżniał swój powrót z emigracji do ojczyzny właśnie ze względu na swoje pochodzenie. Dziś znów mamy kogo prześladować - uchodźców różnej narodowości.
Nie wiem czy pocieszeniem jest poezja, ale to właśnie oni poeci odważnie piszą o tym co wspólnie przeżywamy i co ciągle się powtarza.

monia pisze...

Mój komentarz nie dotyczy w/wym.treści.
Donka cieszę się, że Cię znalazłam. Teraz będę odwiedzać tego bloga.
Serdecznie pozdrawiam z Gdyni.T.R.

donka pisze...

Co za niespodzianka,,,,, dzięki blogowi znów znalazłyśmy się blisko jak kiedyś. Zostałyśmy tylko my dwie a tyle wspomnień..... Widzę Cię przy stole laboratoryjnym jak by to było wczoraj.
Ściskam Kochana. .