sobota, 16 stycznia 2021

MOJE ZEGARY - VIII6 komentarzy:

jotka pisze...

No niby wszystko ma swój czas, ale na śmierć dzieci i cierpienie chorych nie ma nigdy właściwego czasu...

BBM pisze...

Trzeba mieć nadzieję, że kiedyś ten czas pokoju jednak nadejdzie...

donka pisze...

Dziś słuchałam w TOKFM audycji o czasie i przestrzeni, wzajemnej ich zależności. Wyjątkowo ciężki temat do zrozumienia. Nawet prowadzący audycję - Łasiczka - bardzo mądry facet nie ogarniał tematu. Nie próbuję zresztą powiązać czasu w audycji z księgą Koheleta . . Akurat audycja i przypadkowo mój zegar o tym samym - o czasie.
W audycji - naukowe podejście do czasu, jako stałego, niezmiennego parametru określającego przestrzeń. Podróże w czasie itp.

W Księdze Koheleta człowiek poddany jest prawom przemijania i zapomnienia, w życiu jest czas na radość i na smutek.... trudno sobie jednak wytłumaczyć wszystko co nas w życiu spotyka prawami.przemienności.... jak w piosence "Po deszczu jest słońce.....
Jak się cofam pamięcią do dzieciństwa przez cale życie do teraz widzę dużo w tym prawdy .... a jednocześnie jak Jotka pytam się czy ciężko chorujący i długo cierpiący człowiek w końcu umiera - doczeka czasu gdy zaświeci mu słońce.

Zamieściłam ten fragment z Księgi Koheleta 5 lat temu bo pasował do moich zegarów tematycznie..... i dostrzegałam w nim pewną poetyckość.

Pozdrawiam serdecznie Jotko, Matyldo.
Dobranoc.

Aha mam nadal to samo pytanie - czy gdy publikujecie komentarze w moim blogu nie zdarza się Wam, że uciekają gdzieś w niebyt. Skarżą mi się znajome, że nie mogą się dostać do blogu mimo kilkakrotnych prób..... komentarze znikają ?
Ja z tego samego powodu dwukrotnie nie mogłam się dostać z komentarzem do Matyldy.

Anonimowy pisze...

Na wszystko przychodzi wlasciwy czas, jedynie czasu nie starcza na wszystko...lubie te stare zegary, nakrecane kluczykiem, ktory czasem gdzies sie zapodziewa i czas wtedy staje w miejscu....i nie przychodzi juz na nic ....pozornie. Serdecznosci ponadczasowe ! TK

BBM pisze...

Ja tego problemu do tej pory nie miałam.
Pozdrawiam serdecznie i- dobrej niedzieli! :)

jotka pisze...

Takie problemy bywają czasami na wielu blogach, często to przejściowe.